Balet bodypainting DYEMOTION

Na specjalne zaproszenie FOLARONI - Make-up Atelier Paris Poland wystąpi balet bodypainting DYEMOTION – wybitnego polskiego bodypainteria Mariana Folgi.

Termin i miejsce: 24 marca 2018 / g. 11.50 / Targi beautyVISION & LOOK / Międzynarodowe Targi Poznańskie

Na Scenie Głównej targów  LOOK & Beauty Vision będzie można zobaczyć występ grupy z efektami fluo realizowanymi z zastosowaniem farb marki Make-up Atelier Paris.

Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska FOLARONI MAKE-UP & IMAGE TRAINING CENTER, gdzie zostanie zaprezentowany proces realizacji bodypainting w wykonaniu laureata wielu nagród – Mariana Folgi oraz wybitnego poznańskiego artysty-malarza Tomasza Akusza. Oczywiście nie zabraknie pokazów makijażu i makijaży dla publiczności.

targi-look-beautyvision-pokaz-fluo-3.jpg

Szczegóły:

Marian Folga - artysta plastyk, charakteryzator, bodypainter, fotograf, grafik, reżyser teatru tańca. Na koncie ma ponad 30 wystaw z fotografii i malarstwa a także sztuk performatywnych. Jako  charakteryzator udziela się w różnych produkcjach filmowych. Z czasem połączył kilka dziedzin sztuki i tak powstała grupa teatru tańca Dyemotion, której jest opiekunem. Stworzył między innymi widowiska takie jak „Kokon”, „Magia Książki„ i "FLUO". Tworzenie scenariuszy i reżyseria przedstawień teatralnych to spełnienie dotychczasowej twórczości, ożywienie obrazów, przeniesienie malarstwa i fotografii w rzeczywistość przez współpracę z najlepszymi ludźmi , tworzy wspaniały teatr magii i bajki. Jest autorem barwnych, pomysłowych i zaskakujących realizacji. Od kilku lat zajmuje się bodypaintingiem, razem z żoną Moniką tworzą wspólne projekty na ludzkiej skórze. Para jest też  autorem  bodypaintingu  w teledysku Donatana „Slavica”. A także teledysku Kamila Bednarka „Sailing”.

Teatr tańca Dyemotion powstał jesienią 2011 roku. Tworzą go tancerki i akrobaci o odmiennym doświadczeniu i warsztacie. Jak mówią artyści: "Pracując razem uczymy się od siebie oraz dajemy sobie możliwość wykorzystania własnych pomysłów. Dzięki wrażliwości muzycznej tworzymy teatr magii i bajki, w którym ruch, taniec, muzyka i światło stanowią treść kompozycji tanecznych. Naszym debiutem było widowisko "Kokon", po którym ukazały się "Magia książki" i "Fluo". Naszym dużym atutem jest wykorzystywanie charakteryzacji i bodypaintingu".

Artyści wprowadzają w niezwykły świat bajki używając siły barw, dźwięku i gry świateł. Ich spektakle, które opierają się na ruchu oraz akrobatyce, dają możliwość własnej interpretacji kreowanej na scenie historii. Nad realizacją czuwa Marian Folga i Anna Banasik, który wielokrotnie zdobywał nagrody na międzynarodowych konkursach. To właśnie spod jego ręki wychodzą kostiumy i dekoracje. Teatr tańca tworzy grupa przyjaciół, która działa od 2011 roku w Jaworznie. Podczas swojej działalności prezentowali widowiska: "Kokon", "Magia książki"oraz "Fluo" i najnowsze "Materia" – połączenie baśni i horroru. Od ponad dwóch lat ich spektakle opierają się na wykorzystaniu światła ultrafioletowego. Mogliśmy przyjrzeć się ich twórczości m.in. na Światowych Dniach Młodzieży w Mysłowicach, otwarciu Tour de Pologne, imprezach plenerowych, festiwalach, w domach kultury na śląsku i w okolicy. Uczestniczyli również w World Bodypainting Festival, który odbywał się w Austrii, jako oprawa artystyczna wymagana do konkursu. Brali udział przy tworzeniu produkcji filmowych na festiwalu Film Spring Open.

targi-look-beautyvision-pokaz-fluo-2.jpg

Widzowie mogą zobaczyć świat baśni, feerie barw i przedewszystkim piękny klimat wystawianych widowisk.  „Fluo” i „Materia”. Rozbudzające wyobraźnię i zmysły przedstawienie o niezwykłych wręcz walorach plastycznych. Ruch, ludzkie ciało, luminescencyjne farby. Historia opowiedziana ruchem, muzyką, światłem, wywoływała takie emocje, że każdy z publiczności mógłby godzinami rozpływać się nad efektem tego, co zobaczył.


Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact