Kongres Podologiczny
Zapraszamy na Kongres Podologiczny - najważniejsze wydarzenie w branży podologicznej, który odbędzie się w niedzielę, 16 kwietnia, podczas targów kosmetycznych beautyVISION.

XIV Kongres Podologiczny
Temat przewodni:
Urazy i choroby ogólnoustrojowe a wpływ na stan stóp
16 kwietnia 2023 (niedziela)
Kongres Podologiczny to wyjątkowa możliwość pogłębienia wiedzy teoretycznej oraz konsultacji z wybitnymi specjalistami branży podologicznej, medycyny, kosmetologii i fizjoterapii. Organizowany jest już od kilkunastu lat podczas targów beautyVISION przez Wydawnictwo ITERUM i Grupę MTP.
Już 16 kwietnia o godz. 10:00 rozpocznie się Kongres Podologiczny, podczas którego specjaliści z branży podologicznej podzielą się praktyczną i merytoryczną wiedzą.
Dla każdego uczestnika Kongresu Podologicznego premiera na rynku wydawniczym: Podstawy Podologii, Tom II: Urazy i choroby ogólnoustrojowe a wpływ na stan stóp.
PROGRAM KONGRESU
9:15 Rozpoczęcie rejestracji, powitalna kawa
10:00 - 10:30 Rola Dermatologa i Podologa w terapii diabetyka. Zmiany skórne towarzyszące cukrzycy
dr Anna Czaplicka

Lekarz rezydent dermatologii i wenerologii – swoje umiejętności doskonali pod okiem Profesor Ireny Waleckiej w Klinice Dermatologii CMKP w CSK MSWiA w Warszawie. Prywatnie – pasjonatka lotnictwa i motoryzacji.
10:30 - 11:00 Profesjonalne zaopatrywanie ran w gabinecie podologicznym
mgr Joanna Krawczyńska

Od kilkunastu lat związana zawodowo z branżą medyczną, problematyką oraz sprzedażą produktów do dezynfekcji: narzędzi, powierzchni i skóry oraz leczenia ran na rynku szpitalnym i otwartym. Od 6 lat jest właścicielem i podologiem w gabinecie podologicznym w Łodzi. Swoją wiedzę z branży medycznej łączy z pasją, którą jest podologia. Nabytymi umiejętnościami dzieli się nie tylko jako wykładowca w szkołach medycznych, ale również na sympozjach podologicznych.
11:00 - 11:45 Uraz mechaniczny - pacjent podologiczny - Case Study
Adrian Arkada

Specjalista podolog. Niekwestionowany autorytet w dziedzinie ortonyksji. Wynalazca, twórca Metody Arkada, Kostki Arkady, BraceM. Prelegent i wykładowca na ponad 100 międzynarodowych kongresach i konferencjach. Jego metodami pracują specjaliści w ponad 70 krajach na świecie.
11:45 - 12:30 Przerwa
12:30 - 13:00 Urazy i uszkodzenia stóp w przebiegu cukrzycy
Gabriela Włodek

Specjalista podolog, pielęgniarka, edukator cukrzycowy. Właścicielka gabinetu podologicznego Podo-gabi.net oraz wyłączny dystrybutor unitów i foteli podologicznch Stern Podia. Z pasją i zaangażowaniem niesie pomoc pacjentom podologicznym oraz cukrzycowym. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności. Szczególną uwagę poświęca problemom stopy cukrzycowej oraz edukacji pacjenta cukrzycowego. Prywatnie mama Oli i Franka oraz pasjonatka gotowania.
13:00 - 13:30 Wpływ łuszczycy na wygląd płytki paznokciowej
mgr Piotr Bielawski

Z wykształcenia kosmetolog i podolog. Posiada rozległą wiedzę z zakresu wszelkich znanych technik podologicznych i biomechaniki kończyny dolnej. W oparciu o szczytną genezę zawodu podologa i ideę edukacji społeczeństwa, skupia się na szerzeniu problematyki dysfunkcji stóp i podudzi. W listopadzie 2013 r. za osiągnięcia w pracy podologa na rzecz diabetyków, otrzymał srebrną a następnie po latach złotą odznakę od Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, tym samym jest jego Honorowym Członkiem. Prelegent na kongresach i sympozjach w Polsce i na Ukrainie. Twórca i pomysłodawca linii preparatów podologicznych. Autor artykułów w czasopismach branżowych i lokalnej prasie.
13:30 - 14:00 Współpraca podolog – pacjent, skuteczne procedury
mgr Paula Pelińska-Butyniec

Dyrektor Operacyjna AArkada Sp. z o. o., kobieta biznesu z wykształcenia socjolog i politolog. Od 10 lat jest odpowiedzialna za wdrażanie nowych produktów marki. Przez różowe okulary z optymizmem spogląda w przyszłość branży podologicznej.
14:00 - 14:30 Paznokcie wkręcające się - jak je skutecznie „otworzyć” i jak najdłużej utrzymać w pożądanym kształcie
mgr Milena Skalska

Dyplomowany podolog i pedagog. Autorka serii książek z zakresu podologii "Stopy moją pasją" oraz wielu artykułów o tej tematyce publikowanych w prasie branżowej oraz naukowej. Wykładowca i szkoleniowiec (prowadzi własne szkolenia autorskie oraz szkolenia na licencji firmy PODOLAND w całej Polsce), ale przede wszystkim praktyk. Od 9 lat prowadzi własny gabinet podologiczny w Szczecinie BIOMEDICA.
14:30 - 15:15 Przerwa
15:15 - 15:45 Studium przypadku. Skuteczne metody zabiegowe w gabinecie podologicznym
mgr Magdalena Królikowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, magister kosmetologii, specjalista pielęgnacji stóp. Instruktor z zakresu specjalistycznej pielęgnacji stóp Zdrowe Nogi. Dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas szkoleń podologicznych. Autorka licznych artykułów dotyczących schorzeń skóry i paznokci stóp w magazynach branżowych.
15:45 - 16:15 Mikrobiota skóry stóp - pod lupą mikrobiologa i podologa
mgr Aleksandra Górska

Dyplomowany kosmetolog, magister biologii (specjalizacja biochemia), podolog, wykładowca Policealnej Szkoły TEB Edukacja oraz autorka licznych opracowań naukowych z zakresu wykonywania zabiegów kosmetycznych i specjalistycznych stóp, dłoni i ciała. Organizator cyklicznej konferencji naukowej w Lublinie PodoEast – Lubelskie Forum Podologiczne. Wiedzę oraz doświadczenie zdobywała szkoląc się w najlepszych gabinetach i szkołach podologicznych w Polsce (m.in. Łódź, Rzeszów, Wrocław). Od 2016 r. prowadzi w Lublinie Gabinet Podologiczny BOSO mgr Aleksandra Górska. Specjalizuje się w przypadkach terapii wrastających paznokci i stopy cukrzycowej.
16:15 - 16:45 Niewydolność żylna a tętniczą kończyn dolnych - pierwsze zwiastuny i późne konsekwencje
dr n. med. Adam Węgrzynowski

Angiolog - specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę z zaburzeniami ukrwienia kończyn. Zajmuje się również takimi chorobami żył, jak żylaki kończyn dolnych czy zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych. Specjalistyczną praktykę lekarską łączy z działalnością dydaktyczną.
Absolwent poznańskiej Akademii Medycznej. Od 2000 r. związany z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu, gdzie obronił doktorat z kardiodiabetologii i uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych. Od 2005 r. zajmuje się diagnostyką i leczeniem zespołu stopy cukrzycowej w rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne Gabinecie Stopy Cukrzycowej w Poznaniu.
16:45 - 16:50 Zakończenie XIV Kongresu Podologicznego
BILETY
Koszt uczestnictwa w XIV Kongresie Podologicznym | 400,00 zł |
OFERTA SPECJALNA! |
350,00 zł |
KAŻDY z uczestników XIV Kongresu Podologicznego otrzyma egzemplarz nowej książki wydawnictwa Iterum:
Podstawy Podologii, tom II
Urazy i choroby ogólnoustrojowe a wpływ na stan stóp

Bilet na Kongres upoważnia do wstępu na Targi beautyVISION i Targi LOOK w dniach 15 i 16 kwietnia 2023 r.