Warsztaty podologiczne

podologia3.PNG

Program edycji 2018

Program praktycznych warsztatów:

11.00 - 13.00
Diagnostyka stóp na podstawie badania podoskopowego: badanie części podeszwowej stopy, pomiary antopometryczne stopy, rozpoznawanie zmian podologicznych, diagnoza deformacji, analiza danych.               
Prowadząca: mgr Sara Nowicka -  kosmetolog, specjalista podolog. Doświadczenie związane z zagadnieniami dotyczącymi ZSC zdobyła w poradni stopy cukrzycowej przy Katedrze i Klinice Diabetologii i Chorób Wewnętrzych w Poznaniu, wkładowca WSZUiE w Poznaniu na kierunku podologia, organizuje szkolenia z zakresu zaopatrzenia ortopedycznego i zabiegów podologicznych, prowadzi gabinety podologiczne we Włocławku i w Poznaniu.
Czas trwania - 2h, liczba uczestników - maksymalnie 15 osób, koszt - 100,00 zł

 

thumbnail_kup_bilet-2.jpg

 

14.00 - 16.00
Współczesny tryb życia a problemy z obrzękami: skutki braku rozciągania mięśni i siedzącego stylu pracy (zaburzenia prawidłowego przepływu krwi, zmiany w dystrybucji krwi), diagnostyka obrzęków o charakterze czynnościowym kończyn dolnych, podstawowe informacje dotyczące budowy układu limfatycznego, różnicowanie obrzęków, rola przepony. Rozwiązania terapeutyczne i ich omówienie.
Prowadząca: mgr Małgorzata Sobczyk - Fizjoterapeuta, technik masażysta, menedżer turystyki i rekreacji, instruktor Nordic Walking. Ukończyła szkolenia z zakresu metody usprawniania systemu nerwowo-mięśniowego (Neurac1), neuromasażu, diagnostyki obrazowej narządu ruchu, kinesiotapingu, Manualnego Drenażu Limfatycznego, diagnostyki czynnościowej i podstaw terapii manualnej. Od 2009 r. praktyka własna. Współpracuje  z dr P. Kormanem w profilaktyce p/obrzękowej. Od 2011 współpracuje z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na kierunku Kosmetologia, specjalność Podologia. Prowadzi szkolenia dla Podologów w zakresie MDL i kinesiotapingu.
Czas trwania - 2h, liczba uczestników - maksymalnie 20 osób, koszt - 100,00 zł

 

thumbnail_kup_bilet-2.jpg


Bilet na warsztaty uprawnia do wejścia na teren Targów w dniu 24 marca 2018 roku.
Uczestnicy Warsztatów otrzymają dyplom uczestnictwa.

[ Wstecz ]
Partnerzy Medialni