Organizator:

mgr Sara Nowicka, mgr Anna Kaczmarek, dr n. med. Adam Węgrzynowski

Podziel się

Przedstawiamy następnych specjalistów w branży podologicznej, którzy wystąpią podczas wiosennej edycji Kongresu Podologicznego w trybie online.

Podczas następnej edycji Kongresu Podologicznego online, wiedzą w temacie "Wielospecjalistycznej opieki nad pacjentem z zespołem stopy cukrzycowej" podzielą się: 

mgr Sara Nowicka - specjalista podolog. Doświadczenie związane z zagadnieniami dotyczącymi ZSC zdobyła w poradni stopy cukrzycowej przy Katedrze i Klinice Diabetologii i ChoróbWewnętrznych w Poznaniu, wykładowca i instruktor w pracowni pedologicznej w WSEiT w Poznaniu. Autorka licznych publikacji o patologii stóp i zaopatrzeniu ortopedycznym. Redaktor naczelna czasopisma PODOLOGIA - kwartalnik dla specjalistów. Na co dzień prowadzi gabinety podologiczne.

Mgr Anna Kaczmarek - dyplomowany fizjoterapeuta, pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz oddziału rehabilitacji ogólnoustrojowej Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi.

Dr n. med. Adam Węgrzynowski - angiolog. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorych na cukrzycę z zaburzeniami ukrwienia kończyn. Zajmuje się również takimi chorobami żył, jakżylaki kończyn dolnych czy zakrzepica żył głębokich kończyn dolnych. Absolwent poznańskiej Akademii Medycznej. Od 2000 r. związany z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii w Poznaniu, gdzie obronił doktorat z kardiodiabetologii i uzyskał tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.