Organizator:

Jesienią zdecydowanie można pozwolić sobie na więcej!

Podziel się

Został jeszcze niecały miesiąc kalendarzowego lata, a jesień powoli zaczyna się do nas zbliżać… Sezonowość nie dotyczy jedynie garderoby. Oprócz wietrzenia szafy i robienia miejsca na nowe ubrania, powinnyśmy pomyśleć również o odpowiednim przygotowaniu naszej skóry na kolejne pory roku.

W odpowiedni sposób dobrane kosmetyki dostarczą naszej skórze potrzebnych składników odżywczych, które utrzymają jej pełen blask nie tylko wiosną i latem, ale przez cały rok. Jednak procesy pielęgnacyjne powinny różnić się w zależności od sezonu. 

  • Nie zapomnij o złuszczaniu

Warto pamiętać, by po okresie letnim zacząć stosować peelingi, ich regularne używanie może przynieść spektakularne efekty – złuszczają martwy naskórek, niwelują drobne zmarszczki mimiczne, wygładzają skórę i przywracają jej zdrowy blask.

Istnieją różne rodzaje peelingów do stosowania dla różnego typu cery. 

Peelingi różnią się składem, rodzajem użytych składników oraz przeznaczeniem.
Jeśli jesteś posiadaczkom skóry wrażliwej i naczynkowej, najlepszym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne – czyli najbardziej delikatny rodzaj peelingu.

W przypadku skóry dojrzałej i tłustej, najlepiej sprawdzą się peelingi ziarniste, których charakterystyczną cechą jest substancja ścierna. Osoby ze skórą wrażliwą z pewnością powinny ich unikać.

 

  • Regeneracja to podstawa

W trakcie lata nasza skóra ma ciągły kontakt z czynnikami zewnętrznymi, jak pełne słońce, wiatr czy słona woda, a najczęściej efektem będzie jej przesuszenie. Dlatego pielęgnacja powinna opierać się na kosmetykach regenerujących/nawilżających, a oczyszczona peelingiem z martwego naskórka cera, lepiej wchłania substancje pielęgnacyjne.

 

Tak przygotowana skóra bez obaw może stawić czoła zmiennej pogodzie.