Piękno bez granic Poznań 2017

Pokaz, podczas którego w roli modelek i modeli wystąpią Motyle (tj. dziewczyny z Zespołem Downa) i Orły (ludzie na wózkach inwalidzkich).

Termin: 23 kwietnia (niedziela) g. 13.55 / miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie / scena główna

Wierzymy, że prawdziwe piękno to stan umysłu i wrażliwości. Niezależny od stopnia sprawności. Chcemy pokazać, że osoby z Zespołem Downa oraz niepełnosprawne ruchowo są wśród nas. Mają prawo czuć się i wyglądać pięknie. Mają swoje pasje i marzenia. Aktywnie uprawiają sport. Kochają i są kochane. Stąd pomysł na kampanię mającą na celu ukazanie ich determinacji i prawdziwego piękna, bowiem na co dzień często stykają się z nietolerancją i brakiem zrozumienia. Przy współudziale podopiecznych Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej", wybitnych fryzjerów z marki  Kaaral – Mistrzów Świata we fryzjerstwie Marty Robak i Błażeja Adamusa oraz Magdaleny Grzesiak, a także doskonałych wizażystów z Folaroni Make Up Atelier Paris Poland – Sylwii Jagielskiej, Grażyny Walczak, Moniki Bączkowskiej i Ireneusza Folaron przygotowujemy pierwszy na Międzynarodowych Targach Poznańskich pokaz, podczas którego w roli modelek i modeli wystąpią Motyle (tj. dziewczyny z Zespołem Downa) i Orły (ludzie na wózkach inwalidzkich). Ubrani w przepiękne kreacje Kamy Ostaszewskiej. W choreografii przygotowanej przez Ewę Sobiak – choreografa, pedagoga i inspektora Polskiego Teatru Tańca. Pokaz uświetni wielokrotna mistrzyni Polski, tańcząca na wózku inwalidzkim, Kasia Błoch razem ze swoim pełnosprawnym partnerem. Pokaz poprowadzi Maciej Narożny wraz z Mają Stępień – pomysłodawczynią projektu „Piękno bez granic Poznań 2017” i założycielką Fundacji "Nigdy nie jest za późno".

Na stoisku targowym Fundacji  zostaną pokazane piękne obrazy, jakie powstały pod okiem światowej sławy abstrakcjonistki Beaty Pflanz na pierwszych w Polsce integracyjnych arte-terapeutycznych warsztatach ,,Namaluj swój świat’’, w których uczestniczyły osoby z niepełnosprawnością intelektualną i gimnazjaliści. Będziemy malować, nie tylko twarze ;) i udzielać bezpłatnych porad z zakresu makijażu i stylizacji osobom z niepełnosprawnościami.

Mamy nadzieję, że dzięki projektowi „Piękno bez granic Poznań 2017” udowodnimy, że chcieć to znaczy móc, a niepełnosprawność tak naprawdę jest tylko w naszych głowach.

Organizator:

Fundacja "Nigdy nie jest za późno" i Partnerzy:

Kaaral Polska – profesjonalne kosmetyki fryzjerskie i trychologiczne, doradztwo i szkolenia,  Folaroni Make Up Atelier Paris Poland, Atelier Ostaszewska, Gmina Tarnowo Podgórne, Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj dalej" oraz MTP

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact